BARWY JESIENI W LESIE

BARWY JESIENI W LESIE

Ponieważ z pogodą w jesiennej porze bywa różnie, 3 października przedszkolaki z grupy starszej zaplanowali  wyjazd do pobliskiej leśniczówki. Na miejscu przywitał nas jak zawsze ciepło i serdecznie Pan leśniczy , który od razu zaprosił nas do zwiedzania  leśniczówki . W  środku mieliśmy okazję przypomnieć sobie wygląd niektórych leśnych zwierząt; wiewiórki, dzika, lisa, jenota, kuny, sarny i wielu innych, dowiedzieliśmy się gdzie można je spotkać , czym się żywią.

Następnie autokarem podjechaliśmy do pobliskiej wiaty gdzie pod opieką dorosłych sami przygotowaliśmy ognisko, tam również  piekliśmy sobie kiełbaski, chlebek, była też ciepła herbata i słodkie babeczki przygotowane przez jedną z mam naszej koleżanki.  Po śniadaniu udaliśmy się na leśną wyprawę , gdzie rozpoznawaliśmy gatunki niektórych drzew, mieliśmy  okazję zobaczyć  i usłyszeć co to jest „babrzysko” i „buchtowisko” .  To była ciekawa lekcja przyrody, mamy nadzieję , że wkrótce znowu odwiedzimy  las.

No Comments

Leave a comment

free vector