Barwy Lata w Szczepanowie

Barwy Lata w Szczepanowie

W piątek 26 września w Przedszkolu w Szczepanowie nastąpiło rozstrzygnięcie kolejnego etapu Gminnego Konkursu Plastycznego z cyklu: „Cztery Pory Roku” . Organizatorami tego konkursu są Panie Nauczycielki z Przedszkola w Szczepanowie: Katarzyna Kurek, Aleksandra Świder i Joanna Nowak. To już trzecia edycja, w której mogły wziąć udział wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Dąbrowa w wieku 3-6 lat. Temat prac brzmiał: „Barwy Lata”. Dzieci jak zwykle nie zawiodły i nadesłały prześliczne prace wykonane różnymi technikami i środkami. A zaszczyt wyłonienia zwycięzców przypadł: p. Konradowi Szaremu-malarzowi, artyście, p. Magdalenie Korytko-Dyrektor Przedszkola w Dąbrowie oraz p. Aleksandrze Świder-nauczycielowi plastyki w SP Szczepanowie. Wybór najpiękniejszej pracy był trudny, bo tak naprawdę wszystkie dzieci zrobiły śliczne prace. Jury podzieliło dzieci na dwie grupy wiekowe 3-4 letnie i 5-6 letnie. Zwycięzcą grupy młodszej została: Lena Basa z przedszkola w Szczepanowie, również z tego przedszkola drugie miejsce zajęła Nina Piątek, a trzecie należało dla Amelki Paciorek z przedszkola w Dąbrowie. W grupie starszej pierwsze miejsce zajęła Marcelina Basa z przedszkola w Szczepanowie, drugie Dominika Lidmann z przedszkola w Parlinie i trzecie miejsce zajął Mikołaj Puzio z przedszkola w Szczepanowie. Były też dwie prace, które zasłużyły na wyróżnienie, należały one do Nestora Starosty z przedszkola w Dąbrowie i Dagmary Lakota również z tego przedszkola. Organizatorzy postanowili nagrodzić również pozostałe dzieci i w dowód uznania za trud i wysiłek włożony z swoją pracę otrzymały nagrodę pocieszenia. Dzięki tej edycji konkursu również tym razem udało się osiągnąć zamierzony cel, czyli: zintegrować dzieci ze sztuką i poprzez zabawę z plastyką promować ich twórczość . To właśnie między innymi dzięki takim akcjom dzieci są uwrażliwiane na piękno otaczającej je przyrody w poszczególnych porach roku. Zachęcamy więc już teraz do wzięcia udziału w ostatniej edycji tego konkursu. Motyw będzie zapewne jesienny o czym wkrótce każde Przedszkole zostanie poinformowane przez organizatorów. Wszystkim milusińskim gratulujemy i zapraszamy do kolejnej zabawy z plastyką.

100_8513

No Comments

Leave a comment

free vector