Spotkanie opłatkowe – GRUPA „GROMADKA KUBUSIA PUCHATKA”

Spotkanie opłatkowe – GRUPA „GROMADKA KUBUSIA PUCHATKA”

     bozenarodzeniechoinkaprezenty
W dniach 16 i 19 grudnia w Przedszkolu w Szczepanowie odbyły się Jasełka. We wtorek w świątecznym nastroju na spotkanie opłatkowe przybyli rodzice dzieci grupy Kubusia Puchatka ( 5 i 6-latków) . Wszystkich zgromadzonych gości podczas wtorkowych Jasełek gorąco powitała Pani Dyrektor SP Szczepanowo Dorota Lucius, i zaprosiła na przedstawienie w wykonaniu grupy pięciolatków. Zgodnie z tradycją wystąpili w nich: Maria i Józef, trzej królowie, gwiazdka, pasterze, dzieci i piękne anioły, które zstąpiły tego dnia na ziemię. Spektakl, zawierający zarówno partie mówione, jak i śpiewane (widzowie mogli usłyszeć znane kolędy w wykonaniu dziewczynek z klasy IV), został ciepło przyjęty przez zebranych i nagrodzony gromkimi brawami. Po występach nadszedł czas na życzenia bożonarodzeniowe, dzielenie się opłatkiem oraz słodki poczęstunek. Punktem kulminacyjnym dla dzieci były jednak prezenty od Gwiazdora. Jasełka w grupie Kubusia Puchatka przygotowała pani: Aleksandra Świder.                                                                                                                     19 grudnia w piątek dzieci występowały podczas Szkolnej Wigilii. Również tego dnia Pani Śnieżynka ( tak nazywały ją dziewczynki) przyniosła upominki z pozdrowieniami od Gwiazdorka. Powiedziała że już niebawem postara się on osobiście odwiedzić każde dziecko w jego domku.To był wyjątkowy dzień. Teraz czekamy na upragnione Święta.

          Dziękujemy CI GWIAZDORKU I TWOIM POMOCNIKOM za prezenty.                                                                                                                                        Dzieci i ich panie

Cicha noc, święta noc
Cicha noc, święta noc,
pokój niesie ludziom wszem JULA
a u żłobka Matka Święta
czuwa sama uśmiechnięta, nad Dzieciątka snem.Cicha noc, święta noc,
pastuszkowie od swych trzód
biegną wielce zadziwieni,
za anielskim głosem pieni,
gdzie się spełnił cud.
Cicha noc, święta noc,
narodzony Boży Syn,
Pan wielkiego majestatu,
niesie dziś całemu światu
odkupienie win.
Cicha noc, święta noc,
jakiż w tobie dzisiaj cud,
w Betlejem Dziecina święta
wznosi w górę swe rączęta
błogosławi lud.

No Comments

Leave a comment

free vector