W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

2 października gościliśmy u nas w przedszkolu na zajęciach Panią pielęgniarkę . Nasz gość przybliżył nam cenne wskazówki dotyczące dobrego zdrowia, pokazał nam wiele rekwizytów związanych z pracą pielęgniarki i lekarza, za pomocą stetoskopu posłuchaliśmy bicia swego serduszka, dowiedzieliśmy się do czego służy ciśnieniomierz i wiele innych rzeczy. Dzięki temu spotkaniu wiemy,  że nie warto bać się wizyty u lekarza a i zastrzyki nie są też niczym strasznym. Podczas zajęć mieliśmy okazję poowijać się również wzajemnie bandażami- to była nie tylko nauka ale i fajna zabawa.  W dalszej części zajęć przypomnieliśmy sobie jak należy ubierać się na jesienny spacer, ochoczo zajęliśmy się wyklejaniem ciepłych szalików, czapek, sweterków, skarpetek mięciutką , kolorową  wełną.

Na koniec naszego spotkania Pani pielęgniarka wręczyła nam kolorowe nalepki, certyfikaty  „Dbających o zdrowie” i obrazki do kolorowania. To była naprawdę ciekawa lekcja o zdrowiu.

No Comments

Leave a comment

free vector