smerf„Dziecko chce być dobre
Jeśli nie wie-wytłumacz
Jeśli nie może-pomóż”

Janusz Korczak

Nasze przedszkole mieści się przy Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczepanowie przy ulicy Szkolnej 1. Budynek szkoły położony jest w pięknej, spokojnej, a zarazem malowniczej okolicy nad stawem, otoczony zewsząd zielenią, łąkami i lasami. Dumą naszej szkoły jest długa historia (link do strony z historią szkoły) i  bogata tradycja, które  staramy się krzewić już od najmłodszych lat.

Przedszkole posiada dwa oddziały- nowe bardzo dobrze wyposażone sale, szatnię i łazienkę. Pomieszczenia są przestronne, funkcjonalne, słoneczne, kolorowe, zapewniające dzieciom bezpieczne i higieniczne warunki. Wyposażenie sal sprzyja osiąganiu celów kształcenia i wychowania. Wspólnie z uczniami szkoły korzystamy z sali gimnastycznej oraz boiska. Dzieci mają możliwość użytkowania z dwóch placów zabaw, wyposażonych w bezpieczne urządzenia do zabaw, zlokalizowanych  z dala od zgiełku ulicznego, na łonie przyrody. W budynku szkoły umieszczona jest również biblioteka z której mogą korzystać zarówno dzieci jak i rodzice. Na bieżąco podejmowane są prace związane z modernizacją naszej placówki i terenu wokół niej.

• Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku od godz. 7.00-16.00. Placówka funkcjonuje przez cały rok z przerwą wakacyjną ustaloną przez organ prowadzący- Urząd Gminy w Dąbrowie.
  • Uczęszczają do nas dzieci  od 2.5-6 lat, które podzielone są na dwie grupy: 2,5/4-latki ( grupa młodsza „Smerfy”) oraz 5/6-latki ( grupa starsza „Wesoła Gromadka Kubusia Puchatka”).
  • Praca wychowawczo- dydaktyczna i opiekuńcza prowadzona jest na podstawie programu wychowania przedszkolnego: grupa młodsza „Dziecko w swoim żywiole. Program wychowania przedszkolnego – dobre praktyki Nowa Era oraz grupa starsza „Od przedszkolaka do pierwszaka” Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne oraz z programów autorskich.