Smerfy

Witajcie!

Chociaż niektórzy z nas mają dopiero po niecałe 3 latka to mimo to od 1 września jesteśmy już prawdziwymi przedszkolakami. Nasza grupa to 2.5, 3 i 4-latki: 11 dziewczynek i 14 chłopców. Naszymi wychowawczyniami są pani Ola i pani Asia, a wspomaga je pani Kamila.

Minęły już 2 miesiące odkąd pojawiliśmy się w przedszkolu po raz pierwszy. Wszystko mimo to jest dla nas nowe i ciekawe. Na początku niektórym z nas trudno było przystosować się do nowego środowiska. Wśród nas zdarzały się maluszki, które płakały za rodzicami, a inne zadawały pytania, np. „a kiedy przyjdzie moja mama?”. Wszystkie nasze panie bez narzekań, cierpliwie wycierały łezki i tłumaczyły kiedy wrócą rodzice. Teraz jak przypominamy sobie nasze zachowanie to po prostu nie możemy uwierzyć, że to byliśmy My. Zaufaliśmy naszym paniom, nawet powierzamy im nasze dziecięce tajemnice, wiemy również, że w każdej sytuacji możemy na nie liczyć! W naszym raju czujemy się bezpieczni, a przede wszystkim ważni.

My- prawdziwe przedszkolaki wiemy już jak wygląda przedszkolny dzień i uczymy się żyć zgodnie z jego rytmem. Kodeks zachowania też jest nam bardzo dobrze znany bo dobre maniery nam Panie wpajają i radują , że słowa „proszę”, „dziękuję”, „ przepraszam”- dzieci już pamiętają.

Chociaż mamy tylko około 3, 4 lata radzimy sobie doskonale. Sprawnie poruszamy się po naszej krainie zabaw. Chętnie bawimy się w domku oraz na dywanie. Tworzymy z klocków różne konstrukcje, a w kuchence „przygotowujemy pyszne potrawy”.  Troszcząc się o swój wygląd możemy udać się do kącika urody, a w tym czasie chłopcy mogą spokojnie popracować w kąciku majsterkowicza, czy zmierzać na zjeżdżalnię samochodową. Przyznać musimy, że kącików do zabawy mamy wiele więc bawimy się wszyscy jak prawdziwi przyjaciele.

Codziennie z uśmiechem na twarzy uczestniczymy w zajęciach, po co? Ech, aby umieć wypowiadać się, uważnie słuchać, rysować, malować, kolorować, lepić, wycinać, śpiewać, tańczyć… Uwielbiamy wybierać się na spacery i wycieczki. Wtedy poznajemy najbliższe środowisko. Na placu przedszkolnym troszczymy się o bezpieczeństwo własne oraz kolegów, pamiętamy o przysłowiu : „Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe.”

Z dnia na dzień widzimy jak dumni są z nas nasi rodzice. Wiemy również, że nas bardzo kochają i oczywiście nam kibicują. Dziękujemy!